Teatr TUB powstał 10 lat temu na swoim koncie ma występy krajowe zagraniczne w tym występy w ZEA, w tym roku zajął 3 miejsce na OFCA 2015. Wtedy jeszcze nikt w naszym mieście nie słyszał o takiej formie teatru. Teatr został założony przez Ewę Tarczewską i miał on służyć jako teatr dla dzieci. Z początku miał on nazwę ,,Bystrzak”. Jednak szybko okazało się, że zaczął on przyciągać grupę nastolatków dla których gra na scenie (w tym przypadku na ulicach miasta) to było wyzwanie. Tak narodził się TUB. TUB tworzy grupa zapaleńców, którzy w tym co robią odnajdują jakiś cel w życiu. Dzięki naszym działaniom możemy rozbawiać, uczyć, przekazywać informacje ludziom. Przy tym sami dobrze się bawimy i rozwijamy swoje niecodzienne umiejętności. Chyba każdy z nas w swoim życiu widział chociaż raz jak inni chodzą na szczudłach, żonglują, machają ogniem, ale się nie parzą, dlaczego??? Dla wielu ludzi te czynności są jak sen, jak marzenie, ale dla nas to codzienność. I chcemy tę wiedzę przekazywać innym.

Teatr uliczny to zabawa, marzenie i poezja bezpośrednio wkraczająca w codzienność. Główną rolę gra w nim nie słowo, lecz obraz. A cała akcja dzieje się w plenerze, gdzie deski sceny zamieniają się w kostkę brukową.
Inaczej niż teatr instytucjonalny, repertuarowy, artyści uliczni starają się zwrócić uwagę przechodniów, dotrzeć do szerokiej publiczności. Spektakle muszą bawić i zachwycać. Osiągane jest to przy pomocy różnorodnych środków. Do spektakli wykorzystywane są szczudła i maski. Widowiskom towarzyszą żonglerka, taniec z ogniem i muzyka.
Naszym celem jest stworzenie grupy zapaleńców, dla których teatr nie będzie rozrywką, lecz pasją. Szukamy ludzi w wieku od 13 roku życia; pomysłowych, myślących nieszablonowo, gotowych na podjęcie wyzwań. Mile widziane są osoby sprawne manualnie i utalentowane plastycznie, ale drzwi mamy otwarte dla wszystkich zafascynowanych magią teatru.

https://teatrtub.jimdo.com/polski/o-nas/

Ewa Tarczewska, tel. 663 204 522